تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

آیا بهائیت حق تحصیل دارد؟

  در پاسخ به اظهارات آیت الله موسوی بجنوردی 

  آیا بهائیت حق تحصیل دارد؟ 

  لینک مطلب در انصاف نیوز

  آیت الله موسوی بجنوردی طی مصاحبه ای با خبرگزاری فارس  گفتند: هیچوقت ما نمی‌گوییم بهایی حق تحصیل آزاد دارد، اصلا" حقوق شهروندی ندارد. مسیحیان، یهودیان و زرتشتیان از حق شهروندی برخوردارند. در مجلس نماینده دارند، زیرا ادیان ابراهیمی هستند و ما با آنها تعامل داریم و نمایندگان آنها با ما دوست هستند.

  **

  شکی نیست که بهائیت فرقه‌ای ضاله و انحرافی به شمار می رود  اما به نظر می رسد برای تبیین حقوق اجتماعی گروهها و شهروندان در جامعه باید به معیار و شاخصی دقیق تمسک جست. 

  آیت الله موسوی بجنوردی در فقاهت ید طولایی دارد و از علمای برجسته حوزه علمیه و عرصه فقه و فقاهت به شمار می رود اما من احساس میکنم اظهارات ایشان در خصوص حق شهروندی بهایی ها با معیارهای حقوق شهروندی در اسلام همساز نیست.

  نخست اینکه ایشان در پاسخ به این سوال خبرگزرای فارس در خصوص به رسمیت شناختن حق تحصیل برای بهائی ها می گویند: "به هیچ عنوان. بعضی‌ مسایل نیاز به این ندارد که تخصیص بزنیم، آن کسی که با اسلام مخالف است،موضوعا خارج است. بهائی ضد اسلام است و موضوعا از این بحث ( حق تحصیل)خارج می‌شود."

  روشن است که در اینجا شاخص و معیار فقیه بزرگوار آیت الله موسوی بجنوردی در تعیین حقوق شهروندی ضدیت و یا عدم ضدیت با اسلام تعریف شده است لذا این نتیجه حاصل می شود که بهایی چون ضد اسلام است حق شهروندی ندارد. در پاسخ به این ادعا باید گفت حال اگر فردی بهایی باشد و ضد اسلام نباشد چه حکمی بر آن مترتب می شود؟آیا همه بهایی‌ها دشمن اسلام هستند؟ 


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : اسلام ,شهروندی ,تحصیل ,موسوی ,حقوق ,بهایی ,الله موسوی ,حقوق شهروندی ,موسوی بجنوردی ,شهروندی ندارد ,الله موسوی بجنوردی ,
  آیا بهائیت حق تحصیل دارد؟

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر