تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

پیوند روشنفکر و سیاستمدار و نظامی علیه تاریخ و شخصیت ایرانی

  سید محمد خاتمی همانند بسیاری دیگر از جامعه روشنفکری؛ جمالزاده و کاتوزیان و  رضاقلی  و نراقی و سریع القلم و الخ، رویکردی ضد تاریخی دارد و تاریخ و هویت ایرانی را عامل عقب ماندگی ما می‌داند و  می‌گوید " مشکل ما استبداد‌زدگی تاریخی است. استبداد، خوداندیشی و خودباوری را از مردم مي‌گیرد و جان و جهان آنان را پر از ترس مي‌کند. در فضای استبداد، هرکس در پی بیرون کشیدن گلیم خود از آب است. دروغ، نفاق و ریا در جامعه رواج مي‌یابد." به عبارتی می‌خواهد بگوید نوع انسانی که تاریخ استبدادی ایران خلق کرده مناسب توسعه نیست.

  حداد عادل در اردیبهشت ماه 1392 در دانشگاه صنعتی شریف در پاسخ به سوال یکی از دانشجویان در باب چگونگی جبران کردن مشکلات موجود کشور، گفت: «مگر انتظار دارید 2500 سال خرابی را ظرف مدت 30 سال جبران کنید؟»

  این پاسخ، گزاره‌ای نامأنوس و تازه برای جامعه ما نیست و ما همواره با عباراتی مشابه با آن مواجه بوده‌ایم. گزاره‌ای که دلالت بر گرایشات ضد تاریخی در جامعه ایران دارد و همیشه سعی دارد ریشه مشکلات امروز را، در گذشته و تاریخ ایرانی بداند و اینگونه القا کند که هر چه بر سرمان آمده است از گذشته و نحوه زیست تاریخی ما بوده است

  در مجلس یادبود شهدای یکی از روستاهای کشور بودم یکی از سرداران سپاه که مسئولیتی هم در خاتم الانبیاء دارد سخنران مراسم بود و حرف جالبی زد. او گفت مقام شهدای ما بسیار بالاست. و اصلا" قابل مقایسه با  سربازان ایرانی در طول تاریخ نیست.ما تاریخ جنگها را در ایران مطالعه کردیم دیدیم در طول تاریخ قبل از انقلاب رمزهای عملیات‌ها اسامی بی معنا و غیر مذهبی مثل سیمرغ و یا اسامی مشابه آن بوده است اما در هشت سال دفاع مقدس رمز عملیاتها "یا زهرا" بود و "یا حسین". او در واقع میخواست برای اثبات و تأیید شهدای بعد از انقلاب، همه تاریخ ایران و ایرانی را انکار کند و بگوید ما در طول تاریخ هیچ نبودیم و همه‌اش تباهی است و سیاهی. اساسا" تاریخ ایران را می‌توان به دو دوره تقسیم کرد تاریخ قبل از انقلاب اسلامی تاریخ بعد از انقلاب اسلامی.

  نتیجه اینکه هم جامعه روشنفکری و دانشگاهی هم اصحاب سیاست و قدرت همدست و همداستان با هم بی رحمانه  بر تاریخ و شخصیت ایرانی می تازند تا نشان دهند گذشته ما گذشته سیاهی بوده است.

   حرف آخر :  ملتی که ریشه و تاریخ و سنت خود را به هیچ انگارد طعم شکوفایی و پیشرفت را نخواهد چشید. از نگاه من هر کس که از این دستگاه فکری ضد تاریخی به جامعه ایران نگاه کند مانع پیشرفت است.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : تاریخ ,جامعه ,ایرانی ,تاریخی ,گذشته ,انقلاب ,شخصیت ایرانی ,انقلاب اسلامی ,تاریخ ایران ,جامعه ایران ,
  پیوند روشنفکر و سیاستمدار و نظامی علیه تاریخ و شخصیت ایرانی

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر