تمامی مطالب مطابق قوانین جمهوری اسلامی ایران میباشد.درصورت مغایرت از گزارش پست استفاده کنید.

جستجو

تبلیغات

انتشار کتاب "فرهنگ سوگ شیعی"

  نخستین چاپ از ویراست یکم «فرهنگ سوگ شیعی» در 10 گروه موضوعی به همت جمعی از نویسندگان به مدیریت و سرویراستاری محسن حسام مظاهری، از سوی نشر خیمه منتشر شده است.


  محسن حسام مظاهری، سعید طاووسی مسرور، پیمان اسحاقی، محمد مشهدی نوش‌آبادی، جبار رحمانی، سیدعبدالله حسینی، مسلم نادعلی‌زاده، مظفر پاسدار شیرازی، افشین داورپناه، مهدی مسائلی، علی حجتی، حامد شکوفگی، نسیم کاهیرده، جواد نظری مقدم، طیبه پرتوی راد، سیدمحمدهادی حجازی، محسن دریابیگی،‌ منصور رضایی آدریانی، متین رضوانی‌پور، سیدمرتضی ابطحی، فاطمه توفیقی، سعید زعفرانی‌زاده، احسان شریف‌زاده، وحید عزیز‌زاده، امیر عیسی ملکی، علی‌اشرف فتحی و حسین قاضی‌زاده، 27 نویسنده کتاب حاضر هستند.
  پروژه «فرهنگ سوگ شیعی» با هدف رفع آشفتگی مفهومی - نظری موجود در مطالعات آیین‌های عزاداری طراحی و تهیه شده است. این اثر تلاشی میان‌رشته‌ای و گروهی در راستای شناخت و معرفی روش‌مند و علمی آیین‌ها و رسوم عزاداری و مقولات مرتبط با آن‌ها با روش دانشنامه‌ای است.
  تمرکز اصلی این دانشنامه بر مقوله عزاداری مذهبی شیعیان در کشورهای مختلف با تاکید بر ایران و موضوعاتی است که مستقیم و غیرمستقیم به این مقوله مرتبط می‌‌شوند.
  مداخل این دانشنامه شامل 10 گروه موضوعی «مفاهیم و اصطلاحات»، «آثار مکتوب»، «اشخاص»، «آیین‌ها، آداب و رسوم»، «واحدهای جغرافیایی»، «اماکن»، «اشیاء»، «زمان‌ها»، «سازمان‌ها» و «دوره‌های تاریخی و دولت‌ها» است.
  در بخشی از «درآمد» کتاب به قلم محسن حسام مظاهری آمده است: «فرهنگ سوگ شیعی، یک پروژه پژوهشی مستمر است که طبق برنامه قرار است در بازه‌های پنج‌ساله و در قالب ویراست‌های پیاپی، روزآمد و تکمیل شود. به دلیل پویایی موضوع این دانشنامه در هر ویراست علاوه بر افزودن مقالات جدید، مقالات ویراست‌های قبلی نیز با هدف رفع نواقص و اشتباهات احتمالی در صورت نیاز بازنگری و ویرایش خواهد شد.»
  نخستین چاپ از ویراست یکم «فرهنگ سوگ شیعی» با شمارگان یک‌هزار نسخه در 671 صفحه، به بهای 60 هزار تومان از سوی انتشارات خیمه منتشر شده است.


  این مطلب تا کنون بار بازدید شده است.
  ارسال شده در تاریخ پنجشنبه 11 دي 1348 [ گزارش پست ]
  منبع
  برچسب ها : «فرهنگ ,محسن ,عزاداری ,دانشنامه ,کتاب ,حسام ,محسن حسام ,خیمه منتشر ,حسام مظاهری، ,گروه موضوعی ,
  انتشار کتاب "فرهنگ سوگ شیعی"

تبلیغات


 • Ads1

پربازدیدترین مطالب

آمار امروز جمعه 31 شهريور 1396

تبلیغات

پارس ایرانیک جهت سفارش تبلیغات با ایمیل زیر در ارتباط باشید
mohsen_msl@yahoo.com

آخرین کلمات جستجو شده

تگ های برتر